Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

Q1.What е MOQ?

О: За ампули и капи MOQ е 1pack (100pcs), за рака ондулатор MOQ е 1pcs, за филтер шприц MOQ е 1pack (100pcs)

Q2.Can ви обезбеди OEM услуга?

О: Да, ние веќе не OEM услуги за повеќе од две светски познатиот бренд во хроматографија област.

Q3.What е стандард задолжен за примероци?

А: 1) За нашата прва соработка, бесплатен примерок ќе биде да обезбеди на купувачот да си дозволи превозот цена.
2) За стари нашите клиенти, ние ќе ви испратиме бесплатен примерок, иако нов примерок дизајни, кога имаат резерви.
3) датум на испорака Пример е во рок од 24 до 48 часа, ако имаат резерви; Дизајн на купувачи е околу 3-7 дена.

Q4.How да глуми цел или да направите исплата?

A: Проформа фактура ќе биде испратена првата по потврдување или цел заедно со нашата банка infomations.
Плаќаат од страна на T / T, Westren унија или Alipay.

Q5. Како да се потврди квалитетот на производот пред да ја ставите наредби?

А: По производството, сите членови се доставуваат до КК центар, само квалификувани производи може да биде порака до
следната постапка. Во меѓувреме, можете да го прашате за бесплатни примероци.


WhatsApp Online Chat !