Профил на компанијата

Профил на компанијата

Жеџијанг Aijiren, INC.

е основана во 2007 година

Жеџијанг Aijiren технологија, Inc е глобален снабдувач на живот-наука, хемија, лабораториски потрошен материјал, итн Нашите главни производи се високо перформансна течна хроматографија и гасна хроматографија потрошен материјал, како што се Хроматографија autosampler ампули со затворачи, инсерти, ондулатор и шприц филтри, итн; анализа на водата потрошни материјали, како што се COD епрувета.

Жеџијанг Aijiren технологија, Inc. се снабдуваат повеќе од 70 земји, опфаќа повеќе од 2000 клиенти од целиот свет. 120 работници, 100.000 класа чистење соба, ISO, GMP и Bureau Veritas сертифицирани, ова е како да се задржи висок квалитет и конкурентни цени за глобалниот ценети клиенти.

На претпријатието култура на "Квалитетот на прво место, и даде совршен". Промовирање на Aijiren да се движат постојано, и тоа исто така ја поддржуваат Aijiren да соработуваат и да innovation.It е нашиот бизнис обврски кои ветуваат дека за да обезбеди висок квалитет на производите и добра услуга за нашите клиенти. "Постојано развивање на нови производи за да ги задоволи потребите на корисниците" е нашата крајна цел. Нашата компанија е подготвена да се истражуваат огромен пазар на Кина и во странски земји, и да бараат заеднички развој во ново поле на работа. 70 проценти од производите се продаваат во Европа и на пазарот на дихтунзи САД. Преку повеќе од десет години на развој и напори, размена и соработка со голем број научни одделенија технологија во земјата и во странство, ние успешно го разви различни типови на autosampler ампули специјално се користат во лабораторија и индустријата за анализа. Ние може да обезбеди наменска лабораториски потрошен материјал производи со висок квалитет на клиенти од целиот свет, кои можат да ви помогне да го освојат предизвици однапред кога прават експерименти во лабораторија.

about_pic3

"Солидарност, иновации"

е верувањето и мисијата на Aijiren, а тоа е основата на нашиот развој. 

Добредојдовте да ја посетите и да соработуваат!

about_pic6
about_pic4
about_pic5

WhatsApp Online Chat !