6-20mL 20mm Кримп Топ хедспејс ND20 - Кина Жеџијанг Aijiren технологија

производи

6-20mL 20mm Кримп Топ хедспејс ND20

Краток опис:

10ml и 20ml за стегање врвот ND20 хедспејс шишенце со исти 20mm алуминиум и магнетна алуминиумска капа, 20мм тефлонски / гумена мембрана


 • Порт: Шанг хаи
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот:
  1.Bevelled top design                               
  2.Available со килибар или јасно вијалата.
  3.Available со 20ml или шишенце 10ml.                         
  4.Magnetic алуминиумско капаче костим за инструмент CTC.               
  5.Butyl / тефлонски, Парма-Фикс-Liner (бутил / PTFE), Силиконска / тефлонски се сите достапни  
  6.Rounded или рамно дно профили се достапни за точни компатибилност инструмент.
  7.6ml за стегање врвот хедспејс шишенце со исти 
  20mm алуминиум и магнетна алуминиумска капа, 20мм тефлонски / гумена мембрана 
   
  карактеристики:

  1) .Crimp капачиња обезбеди постојано безбедна печат
  2).Certified for full warranted compatibility with Agilent autosamplers
  3).Beveled top for maximum secure seal
  4).Choice of a pressure safety release cap at 45 psi
  5).10/20mL Clear /Amber Precision Crimp хедспејс Ампула ,
  Flat/Round Bottom, 22.5*46mm .
  6).PTFE/Silicone Septa Φ20*3mm Temperature Resistant
  -60℃-200℃ with 9mm thread.
  7).Crimp-top Aluminum Cap, 10mm Centre Hole Φ20m
  8).Crimp-top Blue Magnetic Aluminum cap, 10mm Centre Hole Φ20mm available
  За 6ml ампули:   
  1) .6ml стегање ампули, 22 * 38mm                                   
  2) .suitable metrohm инструменти                    
  3 ) .Available со килибар или јасно шишенце               

  Технички параметри:

  1.20mm хедспејс Кримп ампули ND20
    VH0613  VH1013  VHR1017  VH1035
  Дел број VH0613 VH1017 (Економија)
  VH1013
  VHR1017 VH1035
  Опис 6ml 
  Отстрани Кримп-топ 
  хедспејс Ампула, 
  рамно дно, 
  22 * 38mm
  10mL 
  Отстрани Кримп-топ 
  хедспејс Ампула,
  рамно дно, 
  22,5 * 46mm
  10mL 
  Отстрани Кримп-топ 
  хедспејс Ампула, 
  кружно дно
  22,5 * 46mm
  10mL 
  Килибарните Кримп-топ 
  хедспејс Ампула, 
  рамно дно, 
  22,5 * 46mm
      VH2013  VHR2013  VH2035  VHR2035
  Дел број  VH2017 (Економија)
  VH2013 
  VHR2017 (Економија)
   VHR2013
   VH2035  VHR2035
   Опис 20ml 
  Отстрани Кримп-топ 
  хедспејс Ампула,
  рамно дно, 
  22,5 * 75.5mm 
  20ml 
  Отстрани Кримп-топ 
  хедспејс Ампула, 
  кружно дно, 
  22,8 * 75.5mm 
  20ml
  Килибарните Кримп-топ 
  хедспејс Ампула, 
  рамно дно, 
  22,5 * 75.5mm 
  20ml 
  Килибарните Кримп-топ 
  хедспејс Ампула, 
  кружно дно,    
  22,5 * 75.5mm 

  2.20mm Кримп-топ Алуминиумски затворачи со мембрана

     msc201201  SBC201202  MSC206201  MSC207201
  Дел број SC201201 SBC201202 MSC206201 MSC207201
  Опис Бела тефлонски / бела Силиконска мембрана, 
  20mm Кримп-топ алуминиумско капаче,
  10mm центар дупка
  Бела тефлонски / бела Силиконска мембрана, 
  20mm Кримп-топ Blue Магнетни 
  алуминиумско капаче, 
  10mm центар дупка
  Греј тефлонски / Формовани мембрана од бутил, 
  20mm Кримп-топ алуминиумско капаче, 
  10mm центар дупка 
  Греј тефлонски / Парма-Фикс мембрана од бутил, 
  20mm Кримп-топ алуминиумско капаче, 
  10mm центар дупка

  3.20mm  ондулатор & Decrimper

     AJRC20  AJRC20-II (Agilent тип)  AJRD20-W (Економија тип)  AJRC20-W (Економија тип)
  Дел број AJRC20 AJRC20-II (Agilent тип) AJRC20-W (Економија тип) AJRD20-W (Економија тип)
  Опис Рачен ондулатор,
  за употреба со 20мм за стегање фоки,
  1 ком / пакет
  Рачен ондулатор,
  за употреба со 20мм за стегање фоки,
  1 ком / пакет
  Рачен ондулатор,
  за употреба со 20мм за стегање фоки,
  1 ком / пакет
  Рака Decrimper,
  за употреба со 20mm капа настроената,
  1 ком / пакет

   

  Производот Покаже:
  sdfe
   
  процесот на испорака
  xdvsacsgvds (3)

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !