1.5mL 11mm Кримп прстен Ампули ND11 - Кина Жеџијанг Aijiren технологија

производи

1.5mL 11mm Кримп прстен ампули ND11

Краток опис:

1.5mL / 1.8ml Кримп врат Ампули ND11, широко отворање на шишенцето за земање примероци со исти алуминиумски Кримп заптивки ND11, тефлонски / гумена мембрана и микро-Вметнете


 • Порт: Шанг хаи
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот:

  1.Standard ампули за Г.Ч. и HPLC.
  2.Vials со интегрирани микро-Вметнете се достапни.
  3.11mm страна ондулатор & 11mm Decapper.
  4.Vials имаат 40% поголема од стандардните отворање отворање алуминиум печат ампули.
  5.Vials се произведени од Јасно или Килибарните борсиликатно стакло.
  6. стандард 12x32mm профил е компатибилен со затворачи 11mm алуминиум печат.

  карактеристики:

  1) ампули имаат 40% поголема од стандардните отворање отворање алуминиум печат ампули
  2) стандард 12x32mm профилот е компатибилен со затворачи 11mm алуминиум печат

  Технички параметри:

  1.11mm Кримп Ампули ND11

  V1113 V1123 V1135 V1145
  Дел број V1117 (Економија)
  V1113
  V1127 (Економија)
  V1123
  V1137 (Економија)
  V1135
  V1147 (Економија)
  V1145
  Опис 1.5mL
  Отстрани Кримп врат ампула,
  11,6 * 32mm
  1.5mL
  Отстрани Кримп врат Ампула
  w / Напиши на самото место,
  11,6 * 32mm
  1.5mL
  Килибарните Кримп врат ампула,
  11,6 * 32mm
  1.5mL
  Килибарните Кримп врат Ампула
  w / Напиши на самото место,
  11,6 * 32mm
  Price $2.53(V1117)$3.71(V1113) $3.42(V1127)$4.73(V1123) $2.53(V1137)$4.81(V1135) $3.42(V1147 )$5.78(V1145)

  2.Micro-Ампули и микро-Внесува

  VL1113 VL1123 VL1135 VL1145
  Дел број VL1113 VL1123 VL1135 VL1145
  Опис 0.3mL
  Отстрани Кримп Ампула Интегриран
  w / микро-Вметни,
  11,6 * 32mm
  Сплотени база
  0.3mL
  Отстрани Кримп Ампула
  w / Напиши на самото место,
  интегриран w / микро-Вметни,
  11,6 * 32mm
  Сплотени база
  0.3mL
  Килибарните Кримп Ампула
  интегриран w / микро-Вметни,
  11,6 * 32mm
  Сплотени база
  0.3mL
  Килибарните Кримп Ампула
  w / Напиши на самото место,
  интегриран w / микро-Вметни,
  11,6 * 32mm
  Сплотени база
  Price $20.60 $21.50

   

  I300 IV250 IP250 vp101 vp103
  Дел број I300 IV250-I (Економија)
  IV250
  IP250-I (Економија)
  IP250
  VP101 VP103
  Опис 300uL
  микро-Вметни,
  31*6mm Clear,
  рамно дно,
  Suits for 11mm Crimp-Top Vials
  250uL
  Конусни микро-Вметни,
  31 * 5.7mm,
  Suits for 11mm Crimp-Top Vials
  250uL
  микро-Вметнете со Mandrel внатрешни работи,
  и полимер нозе,
  29 * 5.7mm,
  Suits for 11mm Crimp-Top Vials
  0.3mL
  Clear PP Crimp-Top
  микро-Ампула,
  11,6 * 32mm
  0.3mL
  Amber PP Crimp-Top
  микро-Ампула,
  11,6 * 32mm
  Price $3.12 $5.69(IV250-I)$6.09(IV250) $8.59(IP250-I)$11.90(IP250) $4.82
  $4.82

  3.11mm Crimp-top Caps With Septa

  SC111111 SC112111 SC113111
  Дел број SC111111 SC112111 SC113111
  Опис Бела тефлонски / Црвена Силиконска мембрана,
  11mm Кримп-топ алуминиумско капаче,
  5.5mm центар дупка
  Тефлонски црвено / бело Силиконска мембрана,
  11mm Кримп-топ алуминиум капа,
  5.5mm центар дупка
  Тефлонски црвено / бела силиконска / Црвена Тефлонски мембрана,
  11mm Кримп-топ алуминиумско капаче,
  5.5mm центар дупка
  Price $5.12 $5.12 $6.88

  4.11mm Crimper&Decrimper

  AJRC11-II AJRC11-W AJRD20-W
  Дел број AJRC11-II(Agilent TYPE) AJRC11-W (Економија тип) AJRD11-W (Економија тип)
  Опис Рачен ондулатор,
  за употреба со 11mm за стегање фоки,
  1 ком / пакет
  Рачен ондулатор,
  за употреба со 11mm за стегање фоки,
  1 ком / пакет
  Рака Decrimper,
  за употреба со 11mm капа настроената,
  1 ком / пакет
  Price $75.00 $39.00 $49.00

  Производот Покаже:

   

  12

   

  процесот на испорака
  xdvsacsgvds (3)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !